Pár hete felröppent a hír, hogy a Magyar Tudományos Akadémia kezdeményezésére idén ősszel új, magyar nyelvű tudományos tévécsatorna indul hazánkban. A bejelentésből:
Azért az új csatornának nem lesz könnyű dolga, hiszen az ismeretekre éhes fiatalok (és persze felnőttek) már most is rengeteg érdekes műsort láthatnak a Spektrumon, NatGeon vagy éppen a Discovery-n. Vajon versenyre tud-e ezekkel kelni az MTA csatorna?
Az új tematikus csatorna kínálatában a tervek szerint újszerű tudományos műsorok szerepelnek majd. Az akadémiai kutatóintézeteket bemutató sorozat első darabjait már leforgatták, ezeket a Duna Televízió már vetítette is, de készül majd tudós talkshow, tudományos klip, tudomány-vizualizációs vetélkedő, és rendszeres tudományos híradó-magazin is. Üzenetértéke lesz annak, hogy a magyar fiatalok a kiváló amerikai, angol, német, japán tudományos ismereterjesztő filmek mellett azt látják, hogy lehet Magyarországon, magyar kutatóhelyeken is tudományt művelni. Emellett a televízió felületet nyújt majd a Mindentudás Egyeteme előadásai számára, valamint újabb forrásokat kíván teremteni a program további fejlesztéséhez.A Mindentudás Egyeteme a hazai tudományos ismeretterjesztés egyik legnagyobb sikere volt az utóbbi évtizedben, ami azt mutatja, hogy a magas színvonalú ismeretterjesztésre van igény, és az jó promocióval versenyképes lehet a médiában.
Azért az új csatornának nem lesz könnyű dolga, hiszen az ismeretekre éhes fiatalok (és persze felnőttek) már most is rengeteg érdekes műsort láthatnak a Spektrumon, NatGeon vagy éppen a Discovery-n. Vajon versenyre tud-e ezekkel kelni az MTA csatorna?
A bejegyzés trackback címe:
https://szkeptikus.blog.hu/api/trackback/id/tr6092078
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Rigor 2007.06.04. 17:31:49
Remélem azért a spektrumnál és társainál tudományosabb lesz. Egy csatornát ahol leadnak olyan műsorokat mint a "hórusz szeme" c. sorozat sok mindennek neveznék csak tudományosnak nem. (spektrumon ment)
wice 2007.06.08. 11:38:51
a spektrum, a natgeo es a discovery lassan elo peldaiva valnak a "fostenger" kifejezes definiciojanak. en mar csak akkor maradok vmelyiken, ha allatos termeszetfilm megy, emberek nelkul. az osszes tobbi musoruk bulvar kategoria, es a tobbseguk megcsak nem is szorakoztato (mint monnyuk a mythbusters), pusztan a primer osztonokre apellal, mint pl a rendszeres szornyulkodes iranti vagy. es valoban, rengeteg olyan musor is megy ezeken, amik szoges ellentetben allnak mindennel, amit a tudomany jelent. pff. ezeknel az mta tv csak jobb lehet.
Mikrobi 2007.06.13. 12:31:31
Nem értek egyet az előttem hozzászólokkal.A NG,Spektrum,Discovery szerintem jó csatornák. Vannak persze időnként rosszabb műsorok. Megy mostanában az NG-n egy 3 és egy 5 részes sorozat a kereszténységről. Szerintem nagyon jók. Vagy például mentek kimondottan szkeptikus műsorok is. Meg mindenféle építményekről szólók és még sorolhatnám amit jó volt. A mythbusterrel mi bajotok? Az, hogy megy néha nem tudományos nézteteket erősítő műsor még nem bűn max hiba.
bolhabetu 2007.07.02. 19:39:26
Miért pont a természetfilmek? Nekem a halálom amikor megjelenik Dr. Brady Barr, a krokodilok réme. Néhány momentumból ugyan kiderül, hogy végülis fontos, tudományos kutatásokat folytat az ürge,de... Minden természettudós Krokodil Dandi, minden bogarász bogaras, a természet halálos meg kegyetlen és véres (az persze, szépiteni sem kell semmit). Akkor már inkább a Mythbusterek.